Sony WH-CH510

Sony WH-CH510

Jakie są słuchawki Sony WH-CH510?

Słuchawki nauszne Sony WH-CH510 z łącznością Bluetooth i obsługą asystenta głosowego smartfona – Siri w urządzeniach Apple lub Google Assistant w urządzeniach z systemem Android – umożliwiające sterowanie bez użycia rąk.

Elementy sterujące na słuchawkach pozwalają na odtwarzanie/pauzowanie muzyki, regulację głośności, przechodzenie do następnego/poprzedniego utworu oraz odbieranie/kończenie połączeń i wybór asystenta głosowego.

Jak brzmią?

Rozczarowująco. Najlepiej brzmią w dialogach, ale nawet tutaj nasi testerzy zauważyli „plującą”, szorstką jakość głosów, z nienaturalnymi tonami. W przypadku utworów muzycznych z różnych gatunków ogólne wrażenie było słabe, pozbawione głębi i basu – nasi testerzy opisali dźwięk jako nudny i nieciekawy.

Przenikanie dźwięku do otoczenia jest również dość słabe, co oznacza, że słuchana przez nas muzyka może denerwować osoby w pobliżu.

Jak się je użytkuje?

Nasi testerzy stwierdzili, że dopasowanie słuchawek Sony WH-CH510 w dużej mierze zależy od głowy użytkownika. Niektórzy uznali, że są niewygodne do noszenia przez dłuższy czas.

Sterowanie głosowe Siri i Google Assistant działa dobrze, a jakość wykonania jest całkiem rozsądna. Są one wykonane głównie z plastiku, z materiałem skóropodobnym na muszlach i górnej części pałąka. Miseczki obracają się, ale są luźniejsze, niż byśmy tego oczekiwali. Na czas transportu obracają się o 90 stopni, dzięki czemu leżą płasko, ale w zestawie nie ma futerału.

Oznaczenia informujące o tym, która słuchawka jest lewa, a która prawa są wyraźne i łatwe do znalezienia, choć brak oznaczeń w alfabecie Braille’a jest rozczarowujący.

Czy jest coś, co powinienem wiedzieć?

W naszych niezależnych testach bateria wytrzymała ponad 31 godzin. To trochę za mało w stosunku do 35 godzin deklarowanych przez Sony, ale wciąż jest to dobry wynik.

Czy warto je kupić?

Nie, jakość dźwięku jest rozczarowująca i istnieją znacznie lepsze alternatywy dostępne w tym przedziale cenowym.