Sony WF-SP700N

Sony WF-SP700N

Jakie są słuchawki Sony WF-SP700N?

Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe Bluetooth z możliwością sterowania muzyką na wkładkach dokanałowych i dzwonienia. Są dostarczane z etui, które mają wbudowany akumulator i obsługują Google Assistant do wyszukiwania Google za pomocą smartfona lub tabletu. NFC pozwala połączyć słuchawki jednym dotknięciem ze smartfonem lub tabletem. W zestawie znajdują się cztery rozmiary wkładek dokanałowych do wyboru, a także dwa zestawy końcówek skrzydełkowych dla dodatkowej stabilności.

Tryb Ambient Sound pozwala zachować świadomość otoczenia – na przykład słyszeć trenera podczas zajęć z ćwiczeń lub być świadomym ruchu ulicznego podczas biegu na zewnątrz – a słuchawki są odporne na zachlapanie i pot w stopniu IPX4.

Dostępne są cztery kolory – czarny, różowy, srebrny i żółty.

Jak brzmią słuchawki Sony WF-SP700N?

Słabo, co jest zaskakujące jak na tę cenę. Brzmienie jest matowe, stłumione i nienaturalne, z brakiem szczegółów i przesadnie wyolbrzymionymi ostrymi wysokimi częstotliwościami. Brakuje precyzji, mają pusty dźwięk, któremu brakuje energii.

Istnieje jednak rozsądna równowaga pomiędzy wysokimi i niskimi tonami, a gitary w szczególności mogą być łagodne i przyjemne. Niemniej jednak, jest zbyt wiele problemów z dźwiękiem, abyśmy mogli polecić tę parę.

Wyciszanie hałasu nie jest straszne, ale generalnie spodziewaliśmy się czegoś lepszego.

Jak się je użytkuje?

Nasi testerzy byli podzieleni w kwestii komfortu tych słuchawek, niektórzy uznali je za wygodne, a inni nie. Jeden z nich uznał je za dość wygodne, a inny za bardzo bezpieczne, przy czym nacisk na uszy ustępował po pewnym czasie, co skutkowało wygodnym dopasowaniem. Inny użytkownik uznał, że są one zbyt ciasne, a osoba o małych uszach miała trudności z ich dobrym uszczelnieniem, a kiedy już były założone, bolały i były ciasne.

W aplikacji Sony Headphones Connect dostępnych jest wiele ustawień, którymi można się bawić, w tym presety dźwięku, ale nie można tworzyć własnych ustawień dźwięku.

Czy jest coś, co powinieneś wiedzieć?

Podczas naszych testów nie stwierdziliśmy żadnych problemów, jednak Sony na swojej stronie internetowej zamieściło ostrzeżenie dotyczące wycinania dźwięku z prawej strony. Podaje powody, dla których może się to zdarzyć, w tym słuchanie w środowisku z wi-fi, kuchenkami mikrofalowymi, telefonami bezprzewodowymi lub innymi urządzeniami, które transmitują fale radiowe o częstotliwości 2,4 GHz – aby to naprawić, wymagany jest prosty reset. Jeśli zdarzy się to Wam, postępujcie zgodnie z instrukcjami na stronie Sony.

Na co jeszcze powinieneś uważać?

Sony twierdzi, że słuchawki Sony WF-SP700N wytrzymują trzy godziny na jednym ładowaniu – co jest słabym wynikiem, ale zrozumiałe dla bardzo małych słuchawek z redukcją szumów – i dziewięć godzin odtwarzania wliczając ładowanie z etui. Jednak w naszych niezależnych testach słuchawki nie dorównały zapewnieniom producenta, wytrzymując tylko dwie i pół godziny z jednego ładowania, co jest jednym z najgorszych czasów pracy na baterii, jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

Czy warto je kupić?

Nie, NIE KUPUJ słuchawek Sony WF-SP700N. Jakość dźwięku jest przytłumiona i nieciekawa, brak w niej szczegółów, a żywotność baterii jest przerażająca.