Huawei Freebuds Lite

Huawei Freebuds Lite

Jakie są słuchawki Huawei Freebuds Lite?

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe z obsługą asystenta głosowego – Siri w urządzeniach Apple lub Google Assistant w urządzeniach z systemem Android.

Sterowanie na słuchawkach jest ograniczone i umożliwia jedynie odtwarzanie/pauzowanie muzyki, odbieranie i kończenie połączeń telefonicznych czy aktywowanie wybranego asystenta głosowego.

Jak brzmią?

Słabo. Chociaż nasi testerzy uznali, że są one wystarczające do słuchania dialogów/podcastów, to w przypadku różnych gatunków muzyki wypadły fatalnie.

Testerzy opisywali wokale jako szorstkie i hałaśliwe z niewyraźnymi szczegółami. Muzyka wydawała się krucha i cienka, a brak basu powodował, że brzmiała blaszanie i matowo. W tym przypadku niższa cena doprowadziła niestety do wyraźnie budżetowej jakości dźwięku.

Jak się je użytkuje?

Sterowanie głosowe Siri i Asystentem Google działa dobrze. Jednak pomimo dostarczenia czterech wkładek dokanałowych w różnych rozmiarach, wielu naszych testerów miało problemy z dobrym dopasowaniem, uznając je za zbyt luźne i skłonne do wypadania.

Brak dobrego dopasowania oznaczał również, że przeciek dźwięku był dość spory, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że będziesz denerwować współtowarzyszy podróży w pociągu lub autobusie.

Istnieje wspierająca aplikacja Freebuds Lite dla tych słuchawek, chociaż jej użyteczność jest ograniczona. Pozwala po prostu na wykonanie aktualizacji oprogramowania, a także jest dostępna tylko dla urządzeń z Androidem.

Czy jest coś, co powinienem uważać?

W naszych testach baterie wytrzymywały ponad cztery godziny. To znacznie dłużej niż trzy godziny, które deklaruje producent, choć wciąż dość krótko w porównaniu z konkurencyjnymi słuchawkami.

Jak to zwykle bywa w przypadku prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dokanałowych, słuchawki Huawei Freebuds Lite są dostarczane z własnym etui do ładowania, które może być używane do uzupełniania baterii podczas podróży. Jednak samo etui nie jest najlepiej wykonane, co dodatkowo podkreśla budżetowy charakter tego modelu – biały, plastikowy materiał może po pewnym czasie bardzo się ubrudzić, a zawiasy są bardzo sztywne.

Czy warto je kupić?

Nie, to są słuchawki, których nie warto kupować ze względu na słabą jakość dźwięku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj