Huawei Freebuds Lite

Huawei Freebuds Lite

Jakie są słuchawki Huawei Freebuds Lite?

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe z obsługą asystenta głosowego – Siri w urządzeniach Apple lub Google Assistant w urządzeniach z systemem Android.

Sterowanie na słuchawkach jest ograniczone i umożliwia jedynie odtwarzanie/pauzowanie muzyki, odbieranie i kończenie połączeń telefonicznych czy aktywowanie wybranego asystenta głosowego.

Jak brzmią?

Słabo. Chociaż nasi testerzy uznali, że są one wystarczające do słuchania dialogów/podcastów, to w przypadku różnych gatunków muzyki wypadły fatalnie.

Testerzy opisywali wokale jako szorstkie i hałaśliwe z niewyraźnymi szczegółami. Muzyka wydawała się krucha i cienka, a brak basu powodował, że brzmiała blaszanie i matowo. W tym przypadku niższa cena doprowadziła niestety do wyraźnie budżetowej jakości dźwięku.

Jak się je użytkuje?

Sterowanie głosowe Siri i Asystentem Google działa dobrze. Jednak pomimo dostarczenia czterech wkładek dokanałowych w różnych rozmiarach, wielu naszych testerów miało problemy z dobrym dopasowaniem, uznając je za zbyt luźne i skłonne do wypadania.

Brak dobrego dopasowania oznaczał również, że przeciek dźwięku był dość spory, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że będziesz denerwować współtowarzyszy podróży w pociągu lub autobusie.

Istnieje wspierająca aplikacja Freebuds Lite dla tych słuchawek, chociaż jej użyteczność jest ograniczona. Pozwala po prostu na wykonanie aktualizacji oprogramowania, a także jest dostępna tylko dla urządzeń z Androidem.

Czy jest coś, co powinienem uważać?

W naszych testach baterie wytrzymywały ponad cztery godziny. To znacznie dłużej niż trzy godziny, które deklaruje producent, choć wciąż dość krótko w porównaniu z konkurencyjnymi słuchawkami.

Jak to zwykle bywa w przypadku prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dokanałowych, słuchawki Huawei Freebuds Lite są dostarczane z własnym etui do ładowania, które może być używane do uzupełniania baterii podczas podróży. Jednak samo etui nie jest najlepiej wykonane, co dodatkowo podkreśla budżetowy charakter tego modelu – biały, plastikowy materiał może po pewnym czasie bardzo się ubrudzić, a zawiasy są bardzo sztywne.

Czy warto je kupić?

Nie, to są słuchawki, których nie warto kupować ze względu na słabą jakość dźwięku.