Sony MDR-RF811RK

Sony MDR-RF811RK

Jakie są słuchawki Sony MDR-RF811RK?

Sony MDR-RF811RK to nauszne słuchawki bezprzewodowe przeznaczony do oglądania telewizji. Zasilany z sieci nadajnik łączy się z telewizorem i zapewnia połączenie radiowe FM stereo ze słuchawkami zasilanymi z baterii. Sony twierdzi, że zasięg wynosi 100 m, choć to  mało prawdopodobne, abyś kiedykolwiek znalazł się w takiej odległości od ekranu.

Panel sterowania na słuchawkach zawiera pokrętło głośności, suwak włączania/wyłączania oraz przełącznik kanałów, który ustawiamy na tę samą częstotliwość co nadajnik.

W przeciwieństwie do innych słuchawek przeznaczonych do telewizora ten model nie ma własnej stacji dokującej do ładowania, co sprawia, że tracimy podstawową zaletę słuchawek telewizyjnych w porównaniu do standardowych słuchawek bezprzewodowych.

Jak brzmią słuchawki Sony MDR-RF811RK?

Testowaliśmy słuchawki, wykorzystując dedykowany materiał do odsłuchu TV, jak również zwykły materiał do odsłuchu słuchawek.

Jakość dźwięku jest słaba. W tle słychać ciągłe syczenie, które przypomina padający deszcz. Brakuje też basów, dialogom brakuje szczegółów, a dźwięk stereo jest ograniczony.

Muszle słuchawkowe przepuszczają dźwięk do otoczenia, co może być irytujące dla innych osób znajdujących się w pobliżu.

Czy są lepsze od słuchawek Bluetooth do telewizora?

W porównaniu z dobrej jakości słuchawkami Bluetooth takimi jak Sony WH-1000XM4 czy Bose Noise Cancelling Headphones 700 brzmiały znacznie gorzej, ale wymienione modele są znacznie droższe.

Najlepsze słuchawki telewizyjne działają jednak podobnie do najlepszych modeli Bluetooth, ale te pierwsze mogą być preferowane przez osoby, które dużo oglądają telewizję z użyciem słuchawek. Ich główną zaletą jest wygoda ładowania ich na dedykowanej stacji dokującej, dzięki czemu są gotowe do użycia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. W tym modelu brakuje jednak tej funkcji.

Najlepsze słuchawki do telewizora są zbliżone jakościowo do najlepszych słuchawek Bluetooth, jednak te pierwsze są przeznaczone dla osób, które często oglądają telewizję w słuchawkach. Ich największą zaletą jest wygoda ładowania za pomocą dedykowanej stacji dokującej. Niestety słuchawki Sony MDR-RF811RK nie mają stacji dokującej, więc tracą przewagę w porównaniu do standardowych słuchawek.

Jak się je użytkuje?

Pałąk słuchawek jest regulowany, a oznaczenia L i R są w miarę czytelne.

Ogólnie rzecz biorąc, nasi testerzy uznali, że słuchawki Sony MDR-RF811RK nie są zbyt wygodne, głównie przez zbyt dużą wagę. Nie są to najlepsze słuchawki do dłuższego słuchania.

Konfiguracja słuchawek jest prosta – wystarczy włożyć dołączone baterie i podłączyć nadajnik do telewizora. Instrukcja obsługi słuchawek Sony MDR-RF811RK mogłaby być lepsza, ale na szczęście same słuchawki są dość intuicyjne w obsłudze. Użytkownicy mają także możliwość przełączania między różnymi kanałami, jeśli w pomieszczeniu występują jakieś zakłócenia.

Jak długo wytrzymuje bateria?

W naszych testach bateria wytrzymała imponujące 23 godziny – znacznie więcej niż 13 godzin deklarowane przez Sony. Ładowanie ich trwa długo, bo aż 13 godzin, ale zdaniem producenta godzinne doładowanie powinno pozwolić na dodatkowe 45 minut słuchania

Czy jest coś, co powinieneś wiedzieć?

Jakość wykonania nie jest najlepsza – tani plastik i przełączniki nie wyglądają na szczególnie trwałe, a nauszniki wydają dziwne, grzechoczące dźwięki.

Czy warto je kupić?

Nie, NIE KUPUJ. Jakość dźwięku jest słaba, słuchawki Sony MDR-RF811RK są niewygodne, jeśli korzystamy z nich dłużej.