Sony WF-SP900

Sony WF-SP900

Jakie są słuchawki Sony WF-SP900?

Dokanałowe, bezprzewodowe słuchawki przeznaczone do uprawiania sportu, z pamięcią wewnętrzną o pojemności 4 GB do przechowywania utworów, dzięki czemu nie trzeba zabierać ze sobą smartfona. Sony twierdzi, że słuchawki WF-SP900 „kochają wodę” i posiadają klasę wodoszczelności IPX5/8 zarówno dla wody słodkiej, jak i słonej, co pozwala nurkować z nimi na głębokość do dwóch metrów. Są one również odporne na kurz w klasie IP6X, więc można ich bez problemu używać na plaży.

W zestawie znajduje się twarde etui ze wbudowanym akumulatorem, cztery rozmiary wkładek dokanałowych, trzy rozmiary zauszników dla bezpieczniejszego dopasowania oraz cztery rozmiary końcówek do pływania. W zestawie znajduje się również odłączany przewód, który można zamocować z tyłu głowy, aby zapewnić sobie spokój podczas przebywania w wodzie.

Elementy sterujące na obudowie słuchawek umożliwiają zmianę głośności, odtwarzanie/wstrzymywanie muzyki, przechodzenie do następnego/poprzedniego utworu, obsługę połączeń, zmianę źródła odtwarzania (z pamięci wewnętrznej lub smartfona), aktywację asystenta głosowego smartfona oraz włączenie/wyłączenie trybu dźwięku otoczenia, który sprawia, że usłyszymy więcej dźwięków z otoczenia – np. w celu usłyszenia komunikatów na dworcu kolejowym.

Jak brzmią słuchawki Sony WF-SP900?

Słuchawki Sony WF-SP900 brzmią dość przeciętnie – nieco lepiej, niż sugeruje to ogólna ocena, ale nadal nie jest to zadowalający poziom. Dźwięk jest w miarę czysty, perkusje słychać całkiem dobrze, ale nasi testerzy wspólnie przyznali, że słuchawki są dobre, jednak niczym nie zachwycają.

Niestety są spore braki w wytwarzanych częstotliwościach, przez co można odnieść wrażenie, że brakuje części muzyki. Wysokie i niskie częstotliwości są podbijane na niekorzyść średnich częstotliwości, a wysokie częstotliwości są przesadnie wyolbrzymione. Niektórzy testerzy zauważyli, że słyszą syczenie w tle. Dźwięk jest nieco matowy i niezbyt interesujący.

Jak się je użytkuje?

Nasi testerzy nie byli zachwyceni wygodą tych słuchawek. Opinie wahały się od „niezbyt wygodnych” do „bardzo niewygodnych”. Jeden z naszych testerów powiedział, że w tych słuchawkach doświadczył uczucia klaustrofobii i nie był w stanie nosić ich przez dłuższy czas. Pozostali testerzy skarżyli się również na to, że słuchawki Sony WF-SP900 są zbyt ciche.

Trudno jest także uzyskać dobre odizolowanie od otoczenia, nawet jeśli pokombinuje się z różnymi wkładkami i zausznikami.

Sony podaje konkretne instrukcje dotyczące używania tych słuchawek podczas pływania zarówno w basenie jak i w oceanie. Słuchawki Sony WF-SP900 są dostarczane z przewodem na szyje, do którego mocuje się wkładki dokanałowe, co może być przydatne podczas pływania.

Funkcja asystenta głosowego nie jest najłatwiejsza w użyciu; aby ją aktywować, trzeba przytrzymać przycisk asystenta głosowego przez dwie sekundy, co przy częstym używaniu wydaje się zbyt długie.

Czy jest coś, co powinieneś wiedzieć?

Te słuchawki wytrzymują tylko trzy godziny słuchania między doładowaniami z etui, co jest jednym z najsłabszych wyników żywotności baterii, jakie mieliśmy okazję zobaczyć. Czas pracy na baterii można jednak wydłużyć do sześciu godzin, jeśli słucha się utworów z pamięci wewnętrznej, a nie przez Bluetooth. Ponadto etui do ładowania może w pełni naładować słuchawki do trzech razy, co powinno sprawić, że wytrzymają one cały dzień słuchania.

Słuchawki są dość małe i ich wyjmowanie i wkładanie do etui może być nieco kłopotliwe. Zawias obudowy skrzypi i wygląda dość tanio, a zakrzywiona podstawa sprawia, że nie można jej postawić w pozycji pionowej.

O czym jeszcze musisz wiedzieć?

Istnieją dwie różne aplikacje na smartfony do tych słuchawek. Sony Headphones Connect umożliwia dostęp do korektora dźwięku, w którym możemy dostosować dźwięk i wiele innych funkcji.

Natomiast jeśli chcesz zobaczyć, jaka muzyka jest odtwarzana z pamięci wewnętrznej i/lub przenieść muzykę z komputera na pamięć słuchawek, będziesz potrzebował aplikacji Sony Music Centre.

Czy warto je kupić?

Nie, NIE KUPUJ TYCH SŁUCHAWEK. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się idealne, ale gdy je kupisz, szybko przekonasz się, że są bardzo niewygodne i że brzmią bardzo przeciętnie, mimo że kosztują całkiem sporo.