Sony WF-XB700

Sony WF-XB700

Jakie są słuchawki Sony WF-XB700?

Pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe z serii XB „Extra Bass” firmy Sony.

W zestawie otrzymujemy twarde etui, które ładuje słuchawki, gdy nie są używane oraz cztery rozmiary końcówek dokanałowych.

Przyciski na nauszniku pozwalają na zmianę głośności, odtwarzanie/pauzowanie muzyki, pomijanie następnego/poprzedniego utworu oraz sterowanie połączeniami. Słuchawki są kompatybilne z systemami sterowania głosowego Siri i Google Assistant.

Posiadają również klasę IPX4, co oznacza, że są wodoodporne, więc umiarkowany pot lub deszcz nie powinny ich uszkodzić.

Jak brzmią?

Słabo. Nasi testerzy testowali szeroki zakres gatunków muzycznych i podczas gdy opcja 'Extra Bass’ sprawdza się w niektórych gatunkach z mocnymi liniami basowymi, daje rozczarowujące rezultaty w innych, w tym w głównym nurcie popu, i zupełnie nie nadaje się do klasyki czy jazzu. Szukamy słuchawek, które brzmią świetnie niezależnie od tego, czego chcemy słuchać. Niestety ta para Sony nie spełnia tego warunku.

Nasi testerzy opisali dźwięk jako nudny i rozczarowujący, z nadmiernie ciężkim basem, który mulił i dominował nad całym dźwiękiem. Doprowadziło to do powstania dźwięku pozbawionego życia – nasza ekipa opisała go jako „wywołujący ból głowy”, z blaszaną, piskliwą jakością wynikającą z nadmiernego podkreślenia wysokich częstotliwości.

Jak się je użytkuje?

Nasi testerzy- w różnym wieku i o różnej wielkości uszu – byli podzieleni co do ich dopasowania. Niektórzy twierdzili, że są w porządku, ale inni uważali je za zbyt luźne lub zbyt ciasne. W związku z tym, czasami trudno było uzyskać dobre uszczelnienie nauszników co prowadziło do wycieku niektórych dźwięków na zewnątrz, a przez to denerwować osoby w twoim otoczeniu.

Zaznaczenie, która słuchawka jest do którego ucha, mogłoby być lepsze, ponieważ oznaczenia są raczej małe. Oznaczenia na ładowarce również powinny być większe, ponieważ nie są łatwe do odczytania.

Są one kompatybilne ze sterowaniem głosowym Siri i Google Assistant na podłączonych urządzeniach, a te działają dobrze.

Czy jest coś, na co powinienem uważać?

Czas pracy na baterii to prawdziwa zaleta. Wszystkie bezprzewodowe słuchawki mają o wiele krótszy czas pracy na baterii, a omawiany model w naszych testach wytrzymywał około 10,5 godziny na jednym ładowaniu – więcej niż twierdziła firma Sony – i plasują się w górnej klasie bezprzewodowych słuchawek pod względem czasu pracy na baterii. Firma Sony twierdzi, że etui wystarcza na pełne, drugie ładowanie.

Czy jest coś jeszcze, co powinienem wiedzieć?

Jakość wykonania jest ogólnie przyzwoita, a etui do ładowania jest solidne, z dobrym zawiasem.

Przeprowadziliśmy również szeroko zakrojone badania prywatności i bezpieczeństwa produktu i jego aplikacji i nie znaleźliśmy niczego, co wzbudziłoby niepokój.

Czy warto je kupić?

Nie. Brzmią tak fatalnie, że umieściliśmy je w kategorii NIE KUPUJ. Słuchawki z dużym basem można wykonać o wiele lepiej.