Sony MDR-XB550AP

Sony MDR-XB550AP

Jakie są słuchawki Sony MDR-XB550AP?

Słuchawki nauszne zaprojektowane tak, aby zapewnić potężne brzmienie basów. Na kablu znajduje się pilot i mikrofon, dzięki czemu można przewijać utwory, odbierać połączenia i zmieniać głośność muzyki bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Poza „dodatkowym basem” są to jednak dość standardowe słuchawki, bez wielu dodatkowych funkcji, o których można by mówić.

Jedną z ciekawszych funkcji jest aplikacja Sony SmartKey. Jeśli pobierzesz tę aplikację na na swój smartfon, będziesz mógł dostosować sterowanie na pilocie na kablu. Możesz przypisać różne naciśnięcia przycisków do różnych działań na smartfonie – jest to interesujący półśrodek pomiędzy najbardziej podstawowymi funkcjami, a funkcjami w drogich inteligentnych słuchawkach.

Jak brzmią?

Dość kiepsko. Nie byliśmy pod wrażeniem tych potężnych basów. Szczerze mówiąc, robią to, co jest napisane na opakowaniu, ale stwierdziliśmy, że dźwięk jest zbyt dudniący. Mocny bas może być w porządku podczas sesji ruszania głową w rytm ulubionego utworu heavy metalowego, ale większość wysokich tonów jest całkowicie zagłuszona. Nie będziesz w stanie usłyszeć szczegółów instrumentów, ani uzyskać czystości wokalu.

Jak się je użytkuje?

Są wystarczająco wygodne. Czuliśmy, że są trochę za ciasne, ale to zależy od rozmiaru Twojej głowy, możesz uznać je za idealnie przylegające. Słuchawki są też stosunkowo lekkie, więc nie męczą zbytnio głowy podczas dłuższych sesji słuchania.

Niektóre słuchawki wypadają bardzo słabo, jeśli weźmiemy pod uwagę hałas, które wytwarzają, jeśli przypadkowo potrzemy kabel. Pod tym względem omawiane dziś słuchawki okazały się bardzo dobre.

Czy jest coś, na co powinienem uważać?

Bez wspomnianej aplikacji SmartKey nie uzyskasz wszystkich funkcji pilota, które otrzymałby użytkownik iPhone’a. Nie jest to duży problem, ale będziesz musiał pobrać aplikację, jeśli chcesz kontrolować głośność na telefonie z systemem Android przez kabel.

Czy warto je kupić?

Nie. Jakość dźwięku jest zdecydowanie poniżej oczekiwań.