Philips TAH6005BK/10

Philips TAH6005BK/10

Jakie są słuchawki Philips TAH6005BK/10?

Nauszny zestaw słuchawek bezprzewodowych przeznaczony dla osób, które często używają słuchawek podczas oglądania filmów. Zasilany z sieci nadajnik łączy się z telewizorem i zapewnia połączenie z radiem FM stereo dla słuchawek zasilanych bateriami. Philips twierdzi, że zasięg wynosi 100 m, choć jest mało prawdopodobne, abyś kiedykolwiek znalazł się w takiej odległości od ekranu.

Sterowanie na samych słuchawkach jest podstawowe – można regulować głośność, dodatkowo jest przycisk autotune, który automatycznie łączy je ze stacją bazową na wybranym przez nas kanale – do wyboru są trzy.

W przeciwieństwie do niektórych innych słuchawek, ten model nie posiada własnej stacji ładującej, trzeba je połączyć z kablem biegnącym od jednostki nadawczej.

Jak brzmią?

Przetestowaliśmy słuchawki wykorzystując dedykowany materiał do odsłuchu TV z naszego testu soundbarów, jak również nasz zwykły materiał do odsłuchu słuchawek.

Jakość dźwięku jest jednak słaba. Dialog telewizyjny jest łatwy do zrozumienia, ale dźwięk jest cienki, szorstki i kruchy, z nosowymi podtekstami i odległym, zamulonym efektem ogólnym. 'Po prostu jest nieprzyjemny’ – powiedział jeden z naszych testerów.

Muzyka jest równie zła, z zachwaszczonym, słabym tonem, w którym brakuje basu i brzmi sycząco. 'Każdy, kto by je kupił, z pewnością zażądałby zwrotu pieniędzy’ – podsumował jeden z naszych rozczarowanych testerów.

Na szczęście nauszniki przepuszczają bardzo niewielką ilość dźwięku, więc nie będziesz dzielić się ich okropnym brzemieniem z osobami siedzącymi blisko Ciebie.

Czy są lepsze od słuchawek Bluetooth?

W porównaniu z dobrej jakości modelami Bluetooth, takimi jak Sony WH-1000XM4 czy Bose Noise Cancelling Headphones 700 brzmiały znacznie gorzej, ale wymienione modele są znacznie droższe.

Najlepsze słuchawki telewizyjne działają jednak podobnie do najlepszych modeli Bluetooth, ale te pierwsze mogą być preferowane przez osoby, które często oglądają telewizję korzystając ze słuchawek. Ich główną zaletą jest wygoda ładowania na dedykowanej stacji dokującej, dzięki czemu są gotowe do użycia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. W tym modelu brakuje jednak tej funkcji.

Jak się je użytkuje?

Jednak ogólnie rzecz biorąc, nasi testerzy nie uznali ich za wygodne, narzekając, że są zbyt ciasne i powodują uczucie gorąca w uszach. Nie są to idealne słuchawki do długotrwałego słuchania.

Dodatkowo oznaczenia L i R są trudne do znalezienia i trudno je dostrzec przy słabszym świetle.

Są łatwe do skonfigurowania – wystarczy włożyć dołączone baterie i podłączyć nadajnik do telewizora – ale instrukcja nie jest doskonała i ma charakter czysto schematyczny. Użytkownicy są w stanie przełączać się między różnymi kanałami, jeśli zakłócenia radiowe stanowią problem. Jest to coś, czego doświadczyliśmy podczas naszych testów, więc może okazać się problemem, jeśli prawdopodobnie używasz innych modeli słuchawek bezprzewodowych w swoim domu.

Jak długo wytrzymuje bateria?

Podczas naszych testów działały przez około 16 godzin – nieco mniej niż 18 godzin deklarowane przez firmę Philips. Ładowanie trwa około sześciu godzin.

Czy jest coś jeszcze, co powinienem wiedzieć?

Jakość wykonania jest raczej słaba – nauszniki trzeszczą, a elementy sterujące wydają się naprawdę tandetne.

Czy warto je kupić?

Nie. Jakość dźwięku jest słaba i wiele osób uznaje je za niewygodne do noszenia przez dłuższy czas.