Samsung Galaxy A52s 5G

Samsung Galaxy A52s 5G, jaki jest?

W przeciwieństwie do modelu A52 5G, Samsung Galaxy A52s 5G ma szybszy procesor Qualcomm Snapdragon 778G. Można go kupić ze 128 GB lub 256 GB pamięci masowej, przy czym istnieje slot na kartę Micro-SD, jeśli chcemy ją później zwiększyć. Jak w nazwie – obsługuje on 5G, ale tak samo było z poprzednim modelem.

Podobnie jak inne modele Samsunga, posiada on plastikową ramkę i wytrzymały ekran Gorilla Glass. Sam ekran to 6,5-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2,400 x 1,080. Aparaty są bardzo podobne do A52 z może niewielkimi ulepszeniami. W pudełku otrzymujemy również ładowarkę dołączoną w standardzie.

Występuje w czterech kolorach: Awesome Violet, Awesome Black, Awesome White i nowym Awesome Mint. Nie jest dostarczany ze słuchawkami, ale ma standardowe gniazdo 3,5 mm, jeśli chcesz podłączyć własne.

Jak wygląda użytkowanie?

Istnieje przewodnik szybkiego startu, który jest wydrukowany i dołączony do pudełka, a także instrukcja obsługi na urządzeniu, aby pomóc. Asystent konfiguracji jest dobry, a telefon jest intuicyjny w użyciu ze wszystkim w logicznym miejscu. Nie ma obowiązku zakładania konta Samsung, aby korzystać z telefonu w przeciwieństwie do niektórych innych marek.

Ekran OLED jest jasny i łatwy do odczytania w każdych warunkach oświetleniowych, w tym w pełnym słońcu. Ekran dotykowy jest bardzo responsywny, a korzystanie z niego jest przyjemnym doświadczeniem.

Czujnik linii papilarnych jest zintegrowany z wyświetlaczem i zazwyczaj działa dobrze, ale stwierdziliśmy, że może być nieco powolny. System rozpoznawania twarzy jest dobry.

Jakość połączeń jest świetna dzięki dźwiękowi stereo.

Jak długo wytrzymuje bateria?

Sama bateria jest gorsza od poprzednika, mimo że pojemność jest taka sama. Na maksymalnej jasności otrzymujemy 33 godziny, a do około 35 godzin można to wydłużyć dopiero po przyciemnieniu ekranu.

Nie można ładować Samsunga A52s bezprzewodowo, ale ładowarka 25W naładuje telefon całkowicie w 1 godzinę 45 minut. Otrzymasz tylko sześć godzin działania baterii po szybkim 15-minutowym ładowaniu.

Jak dobre są kamery?

Aparaty są świetne. Cztery aparaty z tyłu ekranu dają Ci kilka ciekawych ustawień i trybów do zrobienia idealnego zdjęcia, takich jak „pro”, „food”, „night” i „pro video”. Jest to łatwy w użyciu system kamer i posiada optyczną stabilizację obrazu, która działa skutecznie dając stabilne ujęcia nawet w ciemnych warunkach.

Zdjęcia są szczegółowe, z dobrymi kolorami i kontrastem w świetle dziennym. Tryb portretowy jest w porządku, a przy powiększaniu nadal można uzyskać szczegółowe obrazy. Jakość obrazu spada nieco w warunkach słabego oświetlenia, gdzie obrazy stają się zabarwione, ale nadal są one ogólnie jasne.

Przedni aparat osiąga dobre zdjęcia w wielu różnych warunkach oświetleniowych, choć ciemne światło może sprawić, że zdjęcia typu selfies będą dość blade.

Czy jest coś, co powinienem wiedzieć?

To trwały model, który przeszedł wszystkie nasze testy, w tym na deszcz i upadki bez większych uszkodzeń.

Czy powinienem go kupić?

Tak. Samsung A52s to świetna opcja z jasnym wyświetlaczem i dobrymi aparatami.