Samsung Galaxy A10

Samsung Galaxy A10, jaki jest?

Budżetowy smartfon od Samsunga.
A10 ma ogromny 6,2-calowy wyświetlacz HD+ „Infinity-V” (1,520 x 720 pikseli), przerywany jedynie nacięciem w kształcie litery „V” w ekranie dla jednoobiektywowej przedniej kamery. Krok Samsunga w kierunku włączenia wyświetlaczy full-view w swoich tańszych modelach jest dużą zmianą projektową w stosunku do poprzedniego Galaxy A9, który miał ramkę owiniętą wokół wyświetlacza.

Posiada on procesor Samsung Exynos 7884 Octa-Core i korzysta z oprogramowania One UI marki, które jest naszpikowane optymalizacjami oprogramowania dla smartfonów Samsunga. A10 ma tylko jedną konfigurację z niewielką ilością 2GB Ram i 32GB pamięci masowej.

Podobnie jak wiele urządzeń z serii A, Samsung zachował prostotę na przodzie aparatu: ma obiektyw tylnej kamery 13Mp z 4-krotnym zoomem cyfrowym i obiektyw przedniej kamery 5Mp.

Jaki jest w użytkowaniu?

Sam telefon jest dość duży, a niektóre elementy sterujące, takie jak ekranowe przyciski home, back i recent znajdują się nisko na ekranie, więc możesz czuć się bardziej komfortowo używając go dwoma rękami.

Ogólne odczucia po testach są takie, że A10 jest powolny. Jego wyświetlacz jest responsywny, ale nie tak szybki, jak w przypadku innych smartfonów, które testowaliśmy. To samo dotyczy procesora telefonu, który jest nieco powolny. Głównym problemem jest to, że 2GB pamięci RAM, który musi obsługiwać wszystkie działania telefonu, nie jest wystarczające.

Co dziwne, ten telefon nie posiada skanera linii papilarnych. Ma skaner twarzy, ale łatwo go oszukać fotografią, więc nie jest zbyt zabezpieczony. Ustawienia są rozmieszczone w sposób przejrzysty i byliśmy w stanie poruszać się po aplikacjach bez większych problemów.

Istnieją różne dziwactwa systemu operacyjnego, które ułatwiają korzystanie z tego telefonu. Tryb Easy Mode firmy Samsung jest przystępny na A10, umożliwiając uproszczenie telefonu z mniej zagraconym ekranem głównym, dzięki czemu interakcja z aplikacjami jest bardziej prosta. Jest też klasyczne menu skrótów One UI, do którego można się dostać przesuwając palcem w dół od góry ekranu, co daje szybki dostęp do 20 ustawień, w tym jasności i Bluetooth.

Jak długo wytrzymuje bateria?

Udało nam się uzyskać całkiem dobry czas pracy na baterii, gdy A10 był w pełni naładowany. Z pewnością kazał nam czekać – pełne naładowanie zajęło trzy godziny, ale dzięki temu uzyskaliśmy 30,5 godziny użytkowania przy pełnej jasności.

Irytujące jest to, że po 15 minutach ładowania nie działa tak dobrze. Ten szybki przypływ energii zapewni mu tylko 11%, co da Ci tylko trzy godziny użytkowania.

Jak dobre są aparaty?

Tylny aparat A10 o rozdzielczości 13 Mp dobrze radzi sobie z uchwyceniem kolorów i kontrastu przy dobrym oświetleniu. Przy słabym oświetleniu zdjęcia wychodzą ciemne z odrobiną ziarnistości.

Szkoda, że A10 nie ma stabilizacji obrazu, ponieważ zauważysz drgania w swoich filmach, gdy oglądasz je ponownie. Ogólnie rzecz biorąc, filmy zrobione po obu stronach telefonu wyglądają płasko i można wyraźnie dostrzec zmiany jasności w nagraniu.

Czy jest coś, na co powinienem uważać?

Chociaż telefon jest dostarczany z 32GB pamięci masowej, w rzeczywistości jest tylko 22GB dostępnej pamięci. To nie jest idealne rozwiązanie, ale nie obawiaj się, telefon jest wyposażony w gniazdo kart micro-SD, które można rozszerzyć do 512 GB.

Czy jest coś jeszcze, co powinienem wiedzieć?

Głośnik A10 jest fatalny. Muzyka brzmi niezbyt dobrze i jeśli nie ustawisz telefonu idealnie, dźwięk jest zbyt cichy, więc będziesz musiał nasłuchiwać swoich ulubionych utworów.

Czy powinienem go kupić?

Przy tak wielu topowych smartfonach budżetowych na rynku, popełniłbyś błąd, gdybyś kupił Samsunga Galaxy A10. Również, niestety, ze względu na wiek tego telefonu i polityki marki aktualizacji, podejrzewamy, że przestanie otrzymywać ważne aktualizacje zabezpieczeń w mniej niż rok, więc nie możemy rekomendować zakupu.