JBL Endurance Peak II

JBL Endurance Peak II

Jakie są słuchawki JBL Endurance Peak II?

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe zaprojektowane do użytku sportowego, kompatybilne z urządzeniami Bluetooth, w tym z urządzeniami z systemem Apple iOS i Android. Zostały zaprojektowane tak, aby zaczepiać je o ucho, co zapewnia stabilność podczas ćwiczeń.

Mają one dotykowe elementy sterujące i klasę IPX7, co oznacza, że są w pełni wodoodporne i mogą być zanurzone w wodzie na głębokości jednego metra przez maksymalnie 30 minut.

Sztywne etui ładuje słuchawki, gdy ich nie używamy.

Jak brzmią?

Wyjątkowo słabo. Nie potrzebujesz idealnego dźwięku w trakcie uprawiania sportu, ale te słuchawki są tak fatalne, że nie utrzymają cię w motywacji. Nasi testerzy wielokrotnie je krytykowali – uznali je za nieprzyjemne w użytkowaniu, a dźwięk uznali za zbyt płytki. Nadmierne skupianie się na wysokich częstotliwościach sprawia, że perkusja brzmi szorstko, a wokale są nijakie.

Jak się je użytkuje?

Są niewygodne. Nasi testerzy skrytykowali twardą, nieelastyczną konstrukcję zaczepów, stwierdzając, że są zbyt ciasne i ranią tył ucha. Najprawdopodobniej nie będziesz chciał ich nosić przez dłuższy czas.

Jak długo wytrzymuje bateria?

W naszych testach bateria wytrzymała nieco ponad 7,5 godziny, co jest dobrym wynikiem, a przede wszystkim wyższy, niż deklaracja producenta.

Nieco ponad 7,5 godziny w naszych testach, co jest dobrym wynikiem i powyżej twierdzenia JBL o sześciu godzinach.

JBL twierdzi, że uzyskasz dodatkowe 24 godziny słuchania muzyki, jeśli doładujesz słuchawki z etui.

Czy jest coś, co powinienem wiedzieć?

Słuchawki mają dość poważną wadę konstrukcyjną, a mianowicie obudowa została zrobiona tak, że możliwym jest włożenie do niej słuchawek bez prawidłowego ułożenia pinów. Możesz więc być niemiło zaskoczony, gdy po nocnym „ładowaniu” rano będziesz chciał posłuchać muzyki.

Jakość wykonania jest również dość słaba. Zawias obudowy jest chwiejny i nie sprawia wrażenia zbyt pewnego, a przycisk otwierający pokrywę sprawia wrażenie tandetnego. Kompletnie nie czuć, że to, co otrzymujemy, jest warte wydanych pieniędzy.

Czy warto je kupić?

Zdecydowanie nie. Jakość dźwięku jest fatalna, słuchawki są niewygodne, a wykonanie bardzo słaba. W tej cenie jest mnóstwo znacznie lepszych alternatyw.