Beats Solo 3

Beats Solo 3

Jakie są słuchawki Beats Solo 3?

Nauszne słuchawki Bluetooth od marki Beats, które leżą na uszach, a nie w pełni je obudowują. Są one kompatybilne z urządzeniami Bluetooth, w tym z urządzeniami z systemem Apple iOS i Android, i są dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach.

Elementy sterujące na słuchawkach umożliwiają odtwarzanie/wstrzymywanie muzyki, regulację głośności, przyjmowanie/kończenie połączeń telefonicznych lub aktywowanie asystenta głosowego w podłączonym urządzeniu.

Jak brzmią?

Te słuchawki to prawdziwa mieszanka wad i zalet. Modele Beats znane są z przesadnego basu i słuchawki Solo 3 nie są tu wyjątkiem. Dźwięk odstraszy tyle samo osób, co przyciągnie, i z pewnością trzeba być wielkim fanem bardzo dominującego i bezlitosnego basu, aby cieszyć się tymi słuchawkami.

Jednak z pewnością nie chodzi tu tylko o bas. Nasza ekipa od testów uznała je za najlepsze przy odtwarzaniu tekstów mówionych, a po przesłuchaniu ścieżek dźwiękowych pochwalił je za wielką energię, dobrą szczegółowość i wyrazistość wokalu.

Żaden z naszych ekspertów (a każdy z nich ma różne gusty muzyczne) nie był jednak zachwycony basem. Nasi testerzy opisali go jako „dudniący” i „grzmiący”, nadając dźwiękowi ogólnie nudny ton w niektórych gatunkach muzycznych.

Słuchawki te nie nadają się do gatunków wymagających zrównoważonego brzmienia, w tym klasyki i jazzu. Brzmieniu strun brakuje ciepła, a nasi eksperci skarżyli się, że brzmią „piskliwie”. Jeśli jednak jesteś fanem rocka lub hip-hopu, te słuchawki mogą Ci się spodobać – podkreślając te części dźwięku, z których te gatunki są najbardziej znane.

Jak się je użytkuje?

Większość naszych ekspertów uznała te słuchawki za wygodne, ale kilka osób skarżyło się, że są trochę ciasne. Dodali, że nacisk na uszy może po pewnym czasie doprowadzić do ich obolałości – jest to typowe dla słuchawek nausznych, które spoczywają na uszach i dlatego wywierają na nie nacisk, a nie otaczają je jak słuchawki wokółuszne. Zaletą słuchawek nausznych jest bardziej kompaktowa konstrukcja.

Elementy sterujące słuchawkami są łatwe w użytkowaniu. Wypróbowaliśmy funkcję asystenta głosowego z Siri na urządzeniu Apple, która działała dobrze. Jednak suwaki do regulacji dopasowania są dość sztywne i bardzo łatwo jest przez pomyłkę złożyć nauszniki.

Są dość ciężkie jak na słuchawki nauszne (być może ze względu na duże baterie wewnątrz), ale nie zbyt ciężkie. Wyściełanie jest dobre na pałąku i nausznikach. Muszle składają się do pałąka i można je transportować w miękkim etui dołączonym do zestawu.

Czy Beats to dobra marka?

Różne poziomy podwyższonego basu w słuchawkach Beats dają im dziwny zakres ocen w naszych testach. Uzyskały status dobrego zakupu i wysokie wyniki w porównaniu z innymi słuchawkami, w których bas jest mocny, ale nie zbyt mocny – zachowując dobrą równowagę z pozostałymi tonami. Jednak w wielu słuchawkach tej marki, w tym w Beats Solo 3, bas jest po prostu zbyt przesadzony, aby brzmiał dobrze w wielu gatunkach muzycznych.

Czy jest coś, na co powinienem uważać?

Jak to bywa w przypadku słuchawek dousznych, ponieważ spoczywają one na uszach, a nie wokół nich, nie ma pełnego uszczelnienia akustycznego, co oznacza, że pewna ilość dźwięku wycieka do otoczenia. Słuchawki nauszne mają znacznie większe głośniki niż douszne, więc uważaj, bo możesz denerwować osoby siedzące blisko ciebie, zwłaszcza biorąc pod uwagę silne uderzenia basu, nawet przy dość umiarkowanej głośności.

Oznaczenia L i R znajdują się na wewnętrznej stronie zawiasów słuchawek i mogą być trudne do zauważenia w pewnych warunkach oświetleniowych.

Czy jest coś jeszcze, co powinienem wiedzieć?

W naszych niezależnych testach bateria wytrzymywała ponad 43 godziny – to nawet więcej niż imponujące 40 godzin, które zapewnia producent. Jest to wyjątkowy wynik, to jeden z najlepszych czasów pracy na baterii, jakie widzieliśmy w przypadku słuchawek bezprzewodowych. Jednak przy tak długim czasie pracy na baterii można zapomnieć o jej ładowaniu, a gdy akumulator padnie, stracimy całą funkcjonalność, bez możliwości podłączenia kabla i kontynuowania słuchania. Na szczęście Beats twierdzi, że pięciominutowe szybkie ładowanie zapewni ci trzy godziny słuchania.

Czy warto je kupić?

Jeśli lubisz mocne basy, to te słuchawki mogą być dla ciebie dobrym wyborem. Ale jeśli lubisz słuchać różnych gatunków, przekonasz się, że basy są kompromisem dla całego dźwięku. Jeśli szukasz zestawu o bardziej zrównoważonym dźwięku, który będzie świetnie brzmiał niezależnie od tego, jakiej muzyki chcesz słuchać, lepiej zdecydować się na inne słuchawki.