Panasonic RP-HTX80B

Panasonic RP-HTX80B

Jakie są słuchawki Panasonic RP-HTX80B?

Nauszne słuchawki Bluetooth z wbudowanym mikrofonem do odbierania połączeń i dotykowym, matowym wykończeniem. Elementy sterujące na słuchawkach umożliwiają odtwarzanie/pauzowanie muzyki, przechodzenie do następnego/poprzedniego utworu, odbieranie/kończenie i odrzucanie połączeń oraz aktywowanie sterowania głosem.

Jak brzmią?

Wyjątkowo słabo. Dźwięk jest cienki, płaski, szorstki i skrzypiący, jakby był odtwarzany w pudełku. Występuje brzęczenie z ostrymi, blaszanymi wysokimi częstotliwościami. Jakość rozmów jest bardzo mglista. Bas jest wyraźnie wyolbrzymiony do poziomu, z którym słuchawki sobie nie radzą i w efekcie wciąż go brakuje. Ogólny dźwięk jest mulisty i nienaturalny, brakuje szczegółów i głębi.

Jak się je użytkuje?

Panasonic twierdzi, że słuchawki mają „elegancką konstrukcję przewodową, która z łatwością dopasowuje się do głowy i zapewnia najwyższy komfort”. Jednak nasi testerzy byli jednomyślni w stwierdzeniu, że słuchawki nie są tak wygodne, jak obiecuje producent. Stwierdzili, że są za ciasne, za ciężkie i za słabo odprowadzają ciepło. Wygłuszenie nauszników także nie jest zbyt przemyślane, a to prowadzi do rozbieżnych wyników jakości dźwięku, jednak te za każdym razem utrzymywały się poniżej przeciętnej.

Czy jest coś, na co powinienem uważać?

Symbole L i R są wypukłe, srebrne na srebrnej obwódce, więc bardzo trudno je zauważyć.

Czy jest coś jeszcze, co powinienem wiedzieć?

Panasonic twierdzi, że baterie wystarczą na 24 godziny „ciągłego grania”, i że naładują się w pełni w siedem godzin, a szybkie 15-minutowe ładowanie zapewni imponujące dwie i pół godziny odtwarzania. W naszych testach okazało się, że żywotność baterii znacznie przekracza te zapewnienia, wytrzymując 36 godzin ciągłego odtwarzania muzyki przy normalnej głośności.

Wszystkie funkcje słuchawek działają zarówno na iOS, jak i na Androidzie.

Czy warto je kupić?

Nie. Zasługujesz na lepszą jakość dźwięku i komfort niż to, co oferują te słuchawki. Nie ma tu głębi, szczegółów i naturalnego dźwięku, którego powinieneś oczekiwać.