Aftershokz Aeropex

Aftershokz Aeropex

Jakie są słuchawki Aftershokz Aeropex?

Aftershokz Aeropex to bezprzewodowe słuchawki z pałąkiem na szyję przeznaczone do uprawiania sportu. Wykorzystują technologię przewodnictwa kostnego, więc zamiast standardowych słuchawek słuchawki te zaciskają się na czaszce nieco przed uszami i wysyłają wibracje, które przenoszą dźwięk przez kości, gdzie są odbierane bezpośrednio przez komórki sensoryczne w uchu wewnętrznym.

Zaletą tej metody jest to, że nic nie zakrywa Twoich uszu, więc możesz słyszeć normalnie, bez uczucia izolacji, jakie towarzyszy noszeniu tradycyjnych słuchawek dokanałowych lub nausznych. Świadomość otoczenia powinna zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze lub przechodzenia przez ulicę, a także sprawia, że można ich używać również z aparatami słuchowymi w uszach.

Są one wodoodporne w stopniu IP67, co oznacza, że tym słuchawkom nie zaszkodzi pot czy deszcz.

Fizyczne elementy sterujące na słuchawkach umożliwiają odtwarzanie/wstrzymywanie muzyki, przechodzenie do następnego/poprzedniego utworu, regulację głośności, odbieranie/kończenie/odrzucanie połączeń, ponowne wybieranie ostatniego numeru lub regulację ustawienia korektora dźwięku. Możesz również aktywować sterowanie głosowe Siri lub Google Assistant z podłączonych urządzeń Apple lub Android, a także sprawdzić stan baterii.

W zestawie posiadają silikonowo-gumową walizkę z magnetycznym zatrzaskiem do transportu.

Jak brzmią słuchawki Aftershokz Aeropex?

Dość szokująco w porównaniu do standardowych słuchawek. W przypadku tej technologii idziesz na duży kompromis w kwestii jakości dźwięku. Nasi testerzy nie powiedzieli nic dobrego odnośnie jakości dźwięku. Jeden z nich powiedział, że te słuchawki brzmią jak starty telefon, inni krytykowali wąskie pasmo częstotliwości dźwięku – słychać tylko średnie i wysokie tony.

To sprawia, że muzyka brzmi nienaturalnie, pusto, płasko, bez głębi i szczegółów. Słuchając ich, tracisz dużą część muzyki, zwłaszcza niższe częstotliwości.

Można dokonać podstawowych zmian w ustawieniach korektora dźwięku za pomocą elementów sterujących słuchawkami, ale nie zdziałamy cudów – nadal będą brzmiały fatalnie. Nie nadają się również do poważnego słuchania w głośnym otoczeniu, ponieważ oczywiście nie blokują żadnego zewnętrznego hałasu.

Duża część dźwięku przekazywana jest do otoczenia, więc słuchanie muzyki wśród innych może ich denerwować.

Jak się je użytkuje?

Chociaż niektórzy z naszych testerów uznali słuchawki Aftershokz Aeropex za wygodne, inni mieli trudności z ich prawidłowym ułożeniem.

Sterowanie słuchawkami działa dobrze, podobnie jak dostęp do sterowania głosowego Siri i Google Assistant.

Czy jest coś, co powinieneś wiedzieć?

Jakość wykonania jest bardzo słaba – co jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że jest to model z wyższej półki od Aftershokz. Pałąk łatwo się skręca i nie sprawa wrażenia, że długo wytrzyma.

Z tymi słuchawkami nie ma żadnej aplikacji towarzyszącej. Wszystkie dostępne ustawienia obsługuje się za pomocą przycisków na samych słuchawkach.

Nie ma oznaczeń „L” i „R”, które wskazywałyby, jak powinniśmy ułożyć słuchawki na głowie. Jednak w przypadku pomyłki od razu widać, że nie pasują.

Na co jeszcze powinieneś uważać?

Słuchawki bezprzewodowe często mają tryby dźwięku otoczenia – znane pod różnymi nazwami – które można włączyć, aby wpuścić więcej dźwięków z otoczenia. Nie musisz wybierać słuchawek na przewodnictwo kostne, aby czuć się bezpieczniej podczas przechodzenia przez jezdnię.

W naszych niezależnych testach Aftershokz Aeropex wytrzymały ponad 11 godzin słuchania muzyki, więcej niż zapewnienie producenta o ośmiu godzinach. Jest to jednak wciąż dość słaby wynik jak na słuchawki bezprzewodowe w dzisiejszych czasach. Jeśli bateria się wyczerpie lub zapomnisz je naładować, stracisz całą funkcjonalność – nie ma kabla, który mógłbyś podłączyć, aby kontynuować słuchanie.

Te słuchawki mają wbudowany czujnik wilgoci, który ostrzeże Cię, jeśli spróbujesz je naładować, gdy są zbyt mokre.

Czy warto je kupić?

Nie, jeśli świetny dźwięk jest najwyższym priorytetem, ale zwykli biegacze i rowerzyści mogą być skłonni do kompromisu. Być może są to modele z wyższej półki w ofercie Aftershokz, ale niestety nie zmienia to tego, że jakość dźwięku nie jest adekwatna do ceny. Aeropex brzmią fatalnie i wśród naszych polecanych słuchawek znajdziecie znacznie lepsze opcje.